Vrsta članstva
Razred
Prikazati samo aktualne podatke

Sve kategorije članstva

Razred za društvene znanosti

A B C Č Ć D Đ E F G H I J K L Lj M N Nj O P R S Š T U V W Y X Z Ž
Aračić, Pero, teolog Osobna stranica

Institucije:

  • dekan - Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu (2008. - 2014.)
  • redoviti profesor u trajnom zvanju - Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu

Funkcije u Akademiji:

  • upravitelj - Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Đakovu (25.10.2016. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (15.05.2014. - ...)
Bačić, Arsen Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u trajnom zvanju - Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu
  • znanstveni savjetnik - Ustavni sud Republike Hrvatske
  • član Izvršnog odbora - International Association of Constitutional Law
  • predsjednik - Hrvatska udruga za Ustavno pravo

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (29.05.2008. - ...)
Badinter, Robert Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Sveučilište Sorbonne (1994. - ...)
  • počasni doktor - Sveučilište u Zagrebu

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (15.05.2014. - ...)
akademik Baletić, Zvonimir Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu
  • znanstveni savjetnik - Ekonomski institut

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Zavod za znanstvenoistraživački i umjetnički rad u Vukovaru (26.10.2011. - 29.06.2016.)
  • predsjednik - Znanstveno vijeće za ekonomska istraživanja i hrvatsko gospodarstvo

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (20.05.2004. - ...)
Banac, Ivo Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor povijesti - Sveučilište Yale

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (17.05.1990. - ...)
akademik Barbić, Jakša Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Sveučilište u Zagrebu (14.07.2009. - ...)
  • redoviti profesor u miru - Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Funkcije u Akademiji:

  • predsjednik Odbora - Odbor za Statut (30.03.2011. - ...)
  • potpredsjednik - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (01.01.2011. - ...)
  • predsjednik Znanstvenog vijeća - Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (20.05.2004. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (16.05.2002. - 20.05.2004.)
Bertoša, Miroslav, povjesničar Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Sveučilište Jurja Dobrile u Puli (2008. - ...)

Funkcije u Akademiji:

  • upravitelj - Zavod za povijesne i društvene znanosti u Rijeci (1999. - 2003.)

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (17.05.1990. - ...)
akademik Cambi, Nenad Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Filozofski fakultet u Zadru, Odjel za arheologiju

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Zavod za povijesne znanosti u Zadru (01.12.2016. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (16.05.2002. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (03.12.1992. - 16.05.2002.)
akademik Cifrić, Ivan Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u trajnom zvanju - Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (1997. - ...)

Funkcije u Akademiji:

  • zamjenik predsjednika Odbora - Odbor za suradnju s hrvatskim sveučilištima i znanstvenim institutima (30.09.2015. - ...)
  • voditelj - Odsjek za etnologiju (02.11.2010. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (20.05.2010. - ...)
Damaška, Mirjan Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor - Yale Law School

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (16.05.2002. - ...)
Degan, Vladimir-Đuro Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci
  • član - Institut za međunarodno pravo
  • fellow - Marco Polo Fellow of the Silk Road Institute of International Law, Xian Jiaotong University (Kina)

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Jadranski zavod

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (17.05.1990. - ...)
akademik Despot, Branko Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Sveučilište u Zagrebu (20.05.2014. - ...)
  • dopisni član - Akademija nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine (18.12.2012. - ...)
  • redoviti profesor u trajnom zvanju - Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (1997. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (20.05.2010. - ...)
akademik Družić, Gordan Osobna stranica

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Odsjek za ekonomska istraživanja (2003. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (10.05.2012. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (16.05.2002. - 10.05.2012.)
akademik Feletar, Dragutin Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Geografski Odsjek PMF-a, Sveučilišta u Zagrebu

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (12.05.2016. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (18.05.2006. - 12.05.2016.)
Finkielkraut, Alain, filozof

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (03.12.1992. - ...)
Grabovac, Ivo

Institucije:

  • redoviti profesor - Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (28.05.1998. - ...)
Kaštela, Slobodan Osobna stranica

Institucije:

  • znanstveni savjetnik - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (04.07.2006. - 31.08.2014.)
  • izvanredni profesor - Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (14.06.2004. - 28.02.2011.)

Funkcije u Akademiji:

  • savjetnik predsjednika - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (01.05.2012. - 31.08.2014.)
  • voditelj - Zavod za znanstvenoistraživački i umjetnički rad u Bjelovaru (24.09.2008. - ...)
  • član Uprave - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (1996. - 2012.)
  • ravnatelj - Zaklada Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (1993. - 2014.)
  • tajnik - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (01.09.1978. - 30.04.2012.)

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (18.05.2006. - ...)
Koch, Guntram Osobna stranica

Institucije:

  • profesor Starokršćanske arheologije i bizantske umjetnosti - Philipps Universität u Marburgu

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (18.05.2006. - ...)
Krasić, Stjepan

Institucije:

  • redoviti profesor crkvene povijesti i metodologije znanstvenoga rada - Pontificia Studiorum Universitas a S. Thoma Aquinate in Urbe

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (30.01.1997. - ...)
Lonza, Nella Osobna stranica

Institucije:

  • znanstveni savjetnik - Zavod za povijesne znanosti u Dubrovniku

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (15.05.2014. - ...)
Matijašić, Robert Osobna stranica

Institucije:

  • rektor - Sveučilište Jurja Dobrile u Puli (2009. - 2013.)
  • redoviti profesor - Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (15.05.2014. - ...)
Mlinar, Zdravko Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Sveučilište u Ljubljani
  • predstojnik - Centar za prostorsko sociologijo

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (20.05.2004. - ...)
Moačanin, Nenad Osobna stranica

Institucije:

  • počasni član - Tursko povijesno društvo (30.10.2013. - ...)
  • redoviti profesor - Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta u Zagrebu

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (10.05.2012. - ...)
Ortalli, Gherardo

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (29.05.2008. - ...)
Ottmann, Henning Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor - Sveučilištu Ludwig-Maximilian u Münchenu (1995. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (20.05.2010. - ...)
akademik Posavec, Zvonko Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu

Funkcije u Akademiji:

  • zamjenik tajnika - Razred za društvene znanosti (01.01.2011. - 31.12.2014.)
  • voditelj - Kabinet za pravne, političke i sociološke znanosti "Juraj Križanić" (02.11.2010. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (18.05.2006. - ...)
akademik Raukar, Tomislav Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Filozofski fakultet u Zagrebu

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Odsjek za povijesne znanosti (31.10.2012. - ...)
  • voditelj - Odsjek za povijesne znanosti (26.11.2008. - 26.11.2011.)
  • tajnik - Razred za društvene znanosti (01.01.2007. - 31.12.2014.)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (30.01.1997. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (11.03.1986. - 30.01.1997.)
akademik Rudolf, Davorin Osobna stranica

Institucije:

  • voditelj - Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Splitu (2003. - ...)
  • redoviti profesor u miru - Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Splitu (01.01.2003. - ...)
  • predsjednik - Znanstveno vijeće za mir i ljudska prava

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (18.06.1992. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (17.07.1990. - 18.06.1992.)
akademik Stančić, Nikša Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek za povijest

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Arhiv Akademije (27.01.2016. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (20.05.2004. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (18.05.2000. - 20.05.2004.)
akademik Strčić, Petar, povjesničar, arhivist Osobna stranica

Institucije:

  • znanstveni savjetnik i upravitelj (u miru) - Arhiv Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Zavod za povijesne i društvene znanosti u Rijeci (31.10.2012. - ...)
  • voditelj - Zavod za povijesne i društvene znanosti u Rijeci (26.11.2008. - 26.11.2011.)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (18.05.2000. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (18.06.1992. - 18.05.2000.)
akademik Šanjek, Franjo Osobna stranica

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Katoličko bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Đakovu (25.10.2016. - ...)
  • tajnik - Razred za društvene znanosti (01.01.2015. - ...)
  • voditelj - Zavod za povijesne znanosti u Zadru (31.10.2012. - 31.10.2016.)
  • član Presjedništva - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (01.01.2011. - 31.12.2014.)
  • voditelj - Zavod za povijesne znanosti u Zadru (26.11.2008. - 26.11.2011.)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (30.01.1997. - ...)
Tomičić, Željko Osobna stranica

Institucije:

  • ravnatelj - Institut za arheologiju (1992. - 2013.)
  • profesor doktor znanosti u trajnom zvanju u mirovini - Sveučilište u Zadru
  • znanstveni savjetnik u trajnom zvanju u mirovini - Institut za arheologiju

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (20.05.2010. - ...)
akademik Vekarić, Nenad Osobna stranica

Funkcije u Akademiji:

  • upravitelj - Zavod za povijesne znanosti u Dubrovniku (03.12.2008. - ...)
  • znanstveni savjetnik - Zavod za povijesne znanosti u Dubrovniku

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (10.05.2012. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (18.05.2000. - 10.05.2012.)
Voje, Ignacij, povjesničar Osobna stranica

Institucije:

  • professor emeritus - Sveučilište u Ljubljani (1996. - ...)

Članstvo u Akademiji:

  • dopisni član - Razred za društvene znanosti (10.05.2012. - ...)
Vojnić, Dragomir Osobna stranica

Institucije:

  • znanstveni savjetnik u miru - Ekonomski institut u Zagrebu

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (09.06.1983. - ...)
akademkinja Wertheimer-Baletić, Alica Osobna stranica

Institucije:

  • redovita profesorica u miru - Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Funkcije u Akademiji:

  • predsjednica - Odbor za nagrade (2011. - ...)
  • potpredsjednica - Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (01.01.2004. - 31.12.2010.)
  • tajnica - Razred za društvene znanosti (01.01.1995. - 31.12.2000.)

Članstvo u Akademiji:

  • redoviti član - Razred za društvene znanosti (03.12.1992. - ...)
  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (11.03.1986. - 03.12.1992.)
Zaninović, Marin

Institucije:

  • redoviti profesor u miru - Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Funkcije u Akademiji:

  • voditelj - Odsjek za arheologiju (31.10.2012. - ...)
  • voditelj - Odsjek za arheologiju (01.12.2005. - 26.11.2011.)

Članstvo u Akademiji:

  • član suradnik - Razred za društvene znanosti (19.05.1988. - ...)